Bronchinė astma

Visame pasaulyje atlikti tyrimai aiškiai parodė, kad astma ir kiti alerginiai susirgimai tampa dažnesni, o jų eiga, galbūt, sunkesnė. Tai atspindi ne tik epidemiologiniai tyrimai, bet ir hospitalizacijų skaičius bei medikamentų vartojimas. Nors jau seniai pripažinta, kad astma yra liga, kuriai būdinga savaime ar gydant praeinanti išplitusi kvėpavimo takų obstrukcija, moksliniai tyrimai per pastarąjį dešimtmetį dar kartą patvirtino, kad esantis kvėpavimo takų uždegimas yra vyraujanti priežastis, sukelianti kvėpavimo takų funkcijos sutrikimą. Kadangi astma yra lėtinė uždegiminė liga, atsiranda kvėpavimo takų struktūriniai pokyčiai, dėl kurių padidėja jautrumas įvairiems dirgikliams ir, laikui bėgant, galimas laipsniškas plaučių funkcijos pablogėjimas. Astma dažniausiai prasideda ankstyvoje vaikystėje ir gali trukti visą gyvenimą. Kaip ir visų lėtinių uždegiminių ligų, jos eiga gali svyruoti nuo lengvos ir su pertrūkiais iki sunkios ir pastovios. Taigi jos poveikis individo gyvenimo kokybei gali keistis per gyvenimą. Tačiau, jei astma yra teisingai diagnozuota ir tinkamai gydoma, dauguma pacientų gali gyventi normalų gyvenimą, nors daugeliui reikės reguliariai vartoti vaistus, kad tai būtų.

Dėl astmai būdingų priepuolių gydytojai anksčiau gydydavo ligą kaip seriją ūmių epizodų, o ne kaip lėtinį recidyvuojantį susirgimą. Dėl šios priežasties buvo sukurtos nacionalinės ir tarptautinės astmos gydymo rekomendacijos, kuriose kreipiamas dėmesys į diagnostiką, sunkumo ir objektyvių rodiklių įvertinimą, prevenciją, tinkamą medikamentinį gydymą, pacientų švietimą kartu su savarankiško gydymosi strategija ir atitinkamu tolimesniu stebėjimu. Trumpi Faktai: Astma pateikta informacija yra paruošta vadovaujantis Globalinės astmos iniciatyvos (GINA) rekomendacijomis, dokumentu, sukurtu bendradarbiaujant Pasaulio sveikatos organizacijai ir JAV Nacionaliniam širdies, plaučių ir kraujo institutui. Šioje knygoje mes stengėmės neprarandant informacijos surinkti ir suprantamai pateikti paskutinius GINA rekomendacijų aspektus. Kol bet kokios ligos rekomendacijos paruošiamos ir paskelbiamos, dėl besitęsiančių ligos bei gydymo tyrimų dalis jų informacijos pasensta. Astma nėra išimtis. Tačiau šiuo metu sukurti mechanizmai leidžia reguliariai atnaujinti rekomendacijas ir jos vis labiau bus paremtos naujai paskelbtais įrodymai ir mažiau sutarimais. Ten, kur astmos rekomendacijos buvo įdiegtos, išplatintos ir jomis vadovaujamasi, nacionaliniai mirštamumo ir sergamumo rodikliai pradėjo mažėti.

Mūsų tikslas – kad šis tinklapis duotų pagrindą geram astmos gydymui. Visgi rekomendacijos yra rekomendacijos, ir jų neturėtų būti laikomasi kaip taisyklių. Kiekvienas pacientas turi būti įvertintas individualiai, atsižvelgiant į individualias aplinkybes. Vis dėlto šiame tinklapyje aprašomi principai turėtų suteikti pagrindą, leidžiantį pagerinti daugelio sergančiųjų astma gyvenimą.

Naujienos

Kaip išvengti dažniausių rudens alergijų?

Kaip išvengti dažniausių rudens alergijų?

Dienoms vis labiau trumpėjant, vėstant, o darbams ir rūpesčiams vejant vienam kitą, neretam prasideda erzinančios rudens alergijos. Iš tiesų, pasirodo, kad nuo rugpjūčio pabaigos iki pirmųjų šalnų kone 20 proc. žmonių patiria sezonines alergijas, taigi ir sunkiai numalšinamą kosulį ar slogą.  
Atsargiai – homeopatija!

Atsargiai – homeopatija!

Šiandien natūralumas grįžta į daugelį sričių: miesto gyventojai  žalumą stengiasi įnešti ne tik į savo namų interjerą, bet ir stengiasi maitintis sveiku, ekologišku maistu, ieško natūralesnių gydymosi būdų. Rugpjūčio 15-ąją, minint Žolinę, tai puiki proga atsigręžti ir į vaistažolių, augalų ir kitų natūralių...
Ką daryti, kad žiemą būtume sveiki?

Ką daryti, kad žiemą būtume sveiki?

Žiemą kaip niekad dažnai mus ima varginti įvairios peršalimo ligos. Sloga, kosulys, gerklės skausmas, atrodo, kad šie trys simptomai tampa nuolatiniai palydovai tų, kurie neturi stipraus imuniteto. Bet imunitetą niekada nevėlu stiprinti, tuomet ir peršalimo ligos mus užklups daug rečiau.
Visos naujienos